Замовник

Галнафтогаз
Web-site:

Про замовника

Компанія «Концерн Галнафтогаз» є оператором мережі АЗК «ОККО» – однієї з найбільших автозаправних мереж в Україні, до складу якої входить понад 400 АЗК у всіх регіонах країни, мережа закладів харчування в дорозі, що працює під брендами A la minute, Pasta Mia, Hot café та має 10 нафтобаз і 12 акредитованих лабораторій контролю якості нафтопродуктів.

Завдання проекту

Розвиток бізнесу, постійні зміни на ринку та переоцінка потреб клієнтів, зумовили необхідність у нових мережевих сервісах, впровадження системи мережевого управління, що змогла б не тільки підвищити керованість та надійність мережевої інфраструктури, але й автоматизувати буденні задачі підключення нових об’єктів до корпоративної мережі.

Проблеми і передумови проекту

Вкрай гостро постало питання з дефіцитом ресурсу мережевих інженерів. Відсутність необхідної кількості фахівців на тлі зростаючого обсягу завдань з супроводу та розвитку великої розподіленої корпоративної мережі не дозволяло реалізувати необхідний бізнесу рівень підтримки мережевих сервісів.
Крім того, в компанії використовували декілька розрізнених систем мережевого управління, які окремо і лише частково вирішували задачі моніторингу мережевого обладнання. При цьому автоматизація рутинних завдань з адміністрування мережевих пристроїв не здійснювалася взагалі.

Критерії вибору системи

Cisco Prime Infrastructure дозволило оптимізувати процеси і забезпечити керування мережею централізовано.
Завдяки підтримці відмово-стійкості рішення (High Availability), компоненти системи були розміщені на двох географічно розділених площадках корпоративного ЦОД з використанням OVF шаблонів VMware. У рамках проекту два сервери PI інстальовано до одного мережевого сегменту.
Cisco Prime Infrastructure має можливість проводити резервне копіювання конфігурації пристроїв та надання інформації про дату останньої зміни. Перемикання на резервний сервер відбувається у ручному режимі – це зарекомендований виробником режим згідно найкращих практик реалізації.
Cisco Prime Infrastructure використовує політку моніторингу порогових значень.
Реалізовано спрацювання при: • перевантаженні CPU більш ніж на 90%; • послідовному трьохразовому збільшенні температурі вище 65° С; • перевантаження інтерфейсу більш ніж на 90%.
Система дає можливість використання та налаштування різних ролей для користувачів. З метою отримання доступу до моніторингу стану інтерфейсів віддалених філіалів та перегляду інформації створюється користувач «helpdesk» з кастомізованими правами на перегляд інформації та без прав редагування властивостей системи та управління мережевими пристроями.
Присутня можливість інтеграції системи управління та моніторингу Cisco Prime Infrastructure з системою Сервіс Деск.
Інвентаризація мережевих пристроїв здійснюється Системою автоматично. Зібрані дані аналізуються системою та виводяться в дашборді Performance

Рішення

Управління мережами (Cisco Prime)

Продукти

Cisco Prime Infrastructure

Переваги рішення

  • Моніторинг та керування дротовою і бездротовою мережею
  • Контроль повного життєвого циклу мережевого обладнання, інвентаризація та управління
  • Підвищення стабільності роботи інформаційної мережі та здатності до масштабування
  • Контроль за змінами в інформаційній мережі
  • Зменшення часу розгортання нового обладнання, розширення та модернізації мережі
  • Зменшення операційних витрат на супровід мережі
  • Безшовна інтеграція в мережу, побудовану на обладнанні Cisco

Результати проекту

Впровадження єдиної Системи керування інформаційною мережею Cisco Prime Infrastructure дозволило компанії «Концерн Галнафтогаз» оптимізувати процеси супроводу мережі і більш повно реалізувати управління життєвим циклом мережевого обладнання: автоматичне конфігурування «з коробки», моніторинг і сповіщення про інциденти, своєчасний апгрейд системного ПЗ і заміна/ виведення з експлуатації після терміну реалізації або зростання корисного навантаження.
Частина рутинних процесів моніторингу передана від групи мережевих адміністраторів операторам Service Deck.
Також впровадження дозволило підвищити надійність мережевих сервісів. Робота з резервними копіями і шаблонами конфігурацій дозволила виключити помилки (людський фактор) при конфігуруванні однотипних мережевих пристроїв.
Проект охоплює всю мережеву інфраструктуру Концерну. Зібрана аналітика і статистика вказали на певні можливості щодо оптимізації мережевого дизайну корпоративної мережі Концерну і послужили джерелом інформації для наступного проекту з модернізації WAN мережі.

Модуль Lifecycle – автоматизує дії адміністратора з моніторингу та управління мережевим обладнанням: топологія мережі, групи обладнання, політики моніторингу та запис різноманітних параметрів, інвентаризація, пошук та додавання мережевих пристроїв, використання шаблонів конфігурації, інше.
Модуль Assurance – забезпечує візуалізацію продуктивності мережевих сервісів та додатків. Функціонал ґрунтується на таких технологіях як AVC, NetFlow, NBAR2, та QoS.
Модуль Plug and Play – автоматизує додавання нових мережевих пристроїв до мережі та їх віддалену конфігурацію.

Особливості проекту

Особливі вимоги до проекту:

  • Режим використання системи – 24х7
  • Підключення до системи моніторингу всіх мережевих пристроїв центрального офісу та Дата-Центру та частина корпоративної мережі (100 шт. АЗК (маршрутизатори)
  • Задіяння обладнання та програмного забезпечення, що вже є в наявності в ПАТ «Концерн Галнафтогаз»
  • Розміщення компонентів системи на двох географічно розділених площадках корпоративного ЦОД
  • Забезпечення відмово-стійкості рішення
  • Своєчасне резервне копіювання даних для забезпечення відновлення функціональності системи у випадку аварії
  • Розгортання системи у віртуальному середовищі VMware ESXi