Світовий ринок гіперконвергентних рішень зростає високими темпами. Ще кілька років тому його розмір був відносно скромним, у 2018 році досяг обсягу $ 4–5 млрд, а до 2023 року – до $ 17–24 млрд – такі вибори можна зробити на основі звітів різних аналітичних агентств. Причини динаміки – у спробі «цифрової трансформації», адже однієї з основних частин цього комплексного процесу є гіперконвергентні рішення (Hyper-Converged Infrastructure).
Нагадаємо, що до класу HCI відносяться інфраструктури, в яких апаратні компоненти – сервери, ХХД, мережеве обладнання – тісно інтегроване не тільки між собою, але і спеціальні ПО для віртуалізації та управління. Причому в отличие від просто «конвергентної» системи, тут інтеграція відбувається на рівні архітектурних рішень.
Традиційними замовленнями подібних систем у всьому світі є телекомунікаційні компанії, провайдери обласних послуг, фінансові структури, промислові підприємства та державні організації. Глобальним лідером на ринку гіперконвергентних інфраструктур сьогодні є американська компанія Nutanix.