Замовник

Креді Агріколь Банк
Web-site: credit-agricole.ua

Про замовника

 ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» – універсальний банк, власником якого є одна з найбільших фінансових груп Європи – Credit Agricole Group (Франція). Банк працює на фінансовому ринку України з 1993 року і надає повний спектр сучасних банківських послуг корпоративним і приватним клієнтам. Відповідно до класифікації НБУ, CREDIT AGRICOLE входить до групи великих банків.

Завдання проекту

Перед співробітниками ІT-відділу Банку стояло завдання підбору рішення, яке дозволило б, з одного боку, побудувати високопродуктивне серверне рішення з функцією відмовостійкого кластера, а з іншої – pнизити вартість володіння ІT- інфраструктурою, спростити її адміністрування, прискорити процеси впровадження нових бізнес-додатків і сервісів. В результаті було вибрано рішення, ґрунтоване на принципах віртуалізації серверів.

Команда ІТ-фахівців компанії SI BIS і ПАТ «Креді Агріколь Банк» зважено підійшла до питання розширення ІТ-інфраструктури при відкритті ряду нових відділень.

Проект по модернізації ІТ-інфраструктури Банку був впроваджений для 20 територіально-розподілених відділень.

Критерії вибору системи

В ході проекту було проінстальовано 20 комплектів устаткування, кожен з яких складався з 2 серверів і системи збереження даних. В якості програмного продукту була вибрана технологія віртуалізації на платформі VMware Virtual Infrastructure 3.

Впровадження рішення проводилось на базі двох серверів IBM x3650 і системи збереження DS3400, в яку було встановлено 12 вінчестерів по 140 ГБт. На сервери було встановлено програмне забезпечення VMware ESX, складову основу VMware Virtual Infrastructure 3, яке забезпечило запуск декількох віртуальних машин на кожному сервері. Таким чином, в кожному відділенні Банку з’явилася можливість, використовуючи всього два сервери, запустити до десяти і більше віртуальних машин. Сервери були об’єднані в кластер за допомогою VMware HA. Це дозволило у разі відмови одного з серверів, автоматично перезапустити усі його віртуальні машини на другому резервному сервері, забезпечуючи безперервність успішного ведення бізнесу. У свою чергу образи віртуальних машин були розташовані на системі збереження.

Усі налаштування VMware проходили згідно заздалегідь розробленим інструкціям. Після цього були підготовлені образи Windows, які пізніше Замовник встановлював самостійно.

Рішення

Модернізація IТ-інфраструктури

Результати проекту

Кожна система була зібрана, налагоджена і протестована технічними фахівцями в «Центрі тестування і впровадження» компанії SI BIS (без виїзду на об’єкт) і тільки після цього передана Замовникові. Такий підхід багато в чому полегшив і прискорив роботу обох сторін. У результаті, Замовник відразу ж отримував готовий комплекс устаткування, яке необхідно було усього лише включити в загальну мережу.