Замовник

Укргазбанк
Web-site: www.ukrgasbank.com

Про замовника

Укргазбанк – український комерційний банк, заснований в 1993 році, на 94,9% належить державі. За розмірами активів і часткою на роздрібному ринку входить в десятку найбільших банків України.

Завдання проекту

У «Укргазбанку» прийшли до необхідності проводити великий моніторинг ІТ-інфраструктури, сповіщати відповідальних осіб про помилки, виконувати різні дії з підтримки систем і сервісів в працездатному стані. Для цього Банк спільно з партнером-інтегратором SI BIS розробили та впровадили проект на базі продукту Microsoft System Center Operations Manager 2012.

Проблеми і передумови проекту

 

На етапі обстеження з’ясувалося, що поточна інфраструктура «Укргазбанку» ґрунтується на Windows Server 2003, зокрема, на цій ОС працювали усі контролери доменів Active Directory (AD).

Оскільки Active Directory Domain Services формують основу для функціонування усієї іншої інфраструктури, застосування застарілих версій було стримуючим чинником для впровадження нових служб і продуктів, міграції на нові версії ОС як на серверній, так і на клієнтській стороні, оскільки домени Windows Server 2003 не забезпечують підтримки усього спектру групових політик Windows 7. Тому було прийнято рішення оновити усі служби каталогів до AD 2008, а, враховуючи масштаби інфраструктури «Укргазбанку», виділити цю операцію в окремий проект.

Критерії вибору системи

На перших етапах проводились роботи з аудиту інфраструктури, виконана оцінка об’єму робіт і необхідного часу. Був також розроблений механізм резервного копіювання контролерів домена, що підвищило надійність і безпеку усієї процедури.

Рішення

Аудит IТ-інфраструктури

Переваги рішення

Враховуючи необхідність забезпечення безперервності бізнес-процесів «Укргазбанку» і недопущення простоїв, для вирішення поставленого завдання був використаний варіант поступової міграції контролерів домена на Windows Server 2008 R2. Таким чином, контролери домена на Windows Server 2003 знижувалися до рівня рядового сервера і виводилися з домена. Потім, там, де це було необхідно, робилася заміна серверного устаткування, після чого проводилася інсталяція Windows Server 2008 R2 і функції налаштування контролера домену.

Основною складністю при реалізації проекту було те, що окрім основного доменного «лісу» були також декілька додаткових, з якими були встановлені довірені стосунки. Крім того, завдання ускладнювалося наявністю доменів з контролерами домена і DNS- серверами на базі Windows 2000 Server.

Результати проекту

На реалізацію усього проекту пішло близько двох місяців, і за цей час успішно модернізовано більше 50 контролерів домена.

AD 2008, зберігаючи загальну ідеологію служб каталогів Microsoft і спадкоємність по відношенню до AD 2003, містить безліч удосконалень і нововведень, які не лише знижують загальну вартість володіння інфраструктурою, але і значною мірою сприяють забезпеченню безперервності бізнес-процесів.