Замовник

Епіцентр
Web-site: https://epicentrk.ua/

Завдання проекту

ІТ-інфраструктура “Епіцентра” складалася з чотирипроцесорних серверів, кожен з яких відповідав за виконання одного завдання. Додатки і завдання виконувалися на їх дисках, але сервери не мали належного резервування. Тому завжди існував ризик виходу з ладу одного з серверів. Окрім цього така схема відрізнялася підвищеним енергоспоживанням і підвищеним тепловиділенням.

Фахівці “Епіцентра” прийняли рішення про модернізацію існуючої ІТ-інфраструктури і впровадження нового устаткування в мережі філій.

 

Критерії вибору системи

Для вирішення завдань фахівці “Епіцентра” і SI BIS розробили принципово нову апаратну схему, ефективність і надійність якої призвели до формування єдиного стандартного комплекту устаткування. Однорідність завдань в усіх будівельних гіпермаркетах “Епіцентра” дозволила використати цю схему як зразок ІТ-інфраструктури.

Компанія SI BIS запропонувала рішення, засноване на технології SAS Boot. Схема одного комплекту складається з трьох серверів, працюючих з однією системою зберігання. На кожне завдання виділяється один сервер, але завантаження здійснюється з системи зберігання, де розташовуються дані. Особливість цього комплекту полягає в тому, що один з серверів виконує завдання резервування даних і здатний надати свої ресурси у разі збоїв двох інших продуктивних додатків. При цьому будь-який з серверів можна підключити замість іншого впродовж 10 хвилин віддалено.

Відмовостійкість системи була перевірена на практиці при проведенні профілактичних робіт з одним з серверів.

У схемі застосовані одноюнітові сервери на двох шестиядерних процесорах, завдяки чому вдалося істотно заощадити виділений простір. Це досить часто є ключовим чинником, оскільки місце в серверній частенько обмежене. У результаті, усе рішення зайняло всього 8 юнітів: 3 з них займають сервери, 2 – СЗД і 3 – джерело безперебійного живлення. Усе це розташоване в 25-юнітовій шафі, що забезпечило компактність і практичність.

 

Рішення

Базова інфраструктура

Результати проекту

Розроблена для “Епіцентра” система відрізнялася низьким енергоспоживанням, здатність до гнучкості і масштабованості, а також дозволяла оптимально розподіляти наявні ресурси. При цьому в системі заздалегідь була врахована можливість апгрейда, тобто при нестачі серверних ресурсів закладена можливість в найкоротший строк збільшити потужність до необхідного рівня, що вже було виконане для центральної філії мережі.

Конфігурація рішення характеризується відмінним поєднанням ціни і якості і застосовна для вирішення завдань, де неможливе застосування віртуалізації або інших інструментів оптимізації і здешевлення. Дуже важливим чинником є термін впровадження проекту. За наявності необхідного устаткування інсталяція усіх елементів і тестування здійснюється всього за два дні.