Замовник

Приват Банк
Web-site: www.privatbank.ua

Завдання проекту

Перед фахівцями ІТ-департаменту Банку стояло завдання збільшити у декілька разів продуктивність обробки транзакцій з наступним аналізом отриманих даних.

Проблеми і передумови проекту

Рішення було реалізоване згідно з класичної схеми побудови високонадійної мережі збереження даних (SAN). Для консолідації зберігання даних Процесингового центру використовувався сервер збереження даних Lightning 9980 V (Hitachi Data Systems). У рішенні були задіяні 2 32-портових FC комутатора і передбачалася установка двох FC адаптерів в кожний із серверів, що підключаються до мережі збереження даних.

Критерії вибору системи

У цьому рішенні сервер збереження даних Lightning 9980 V мав об’єм дискового простору 20 ТБ і містив кеш-пам’ять об’ємом 64 ГБ. Згідно з рекомендаціями фахівців Hitachi Data Systems, достатній об’єм кеш-пам’яті для роботи з 20 ТБ даних складає 40 ГБ. Але, виходячи із специфіки роботи Процесингового центру, яка вимагає високої продуктивності при проведенні транзакцій для забезпечення надійної і швидкої роботи мережі банкоматів, ПАТ КБ “Приватбанк” вибір був зроблений на користь конфігурації з 64 ГБ кеш-пам’яті.

Фізично сервер збереження даних Lightning 9980 V, доставлений для Процесингового Центру, складається з двох стандартних системних шаф – шафа управління і шафа дискових масивів. Максимально сервер збереження даних Lightning 9980 V може містити п’ять системних шаф – одна шафа управління і чотири шафи дискових масивів. Таким чином, сервер зберігання даних Lightning 9980 V дозволяє консолідувати до 147,5 ТБ у рамках одного обладнаного серверного приміщення. Це значно спрощує подальший розвиток і нарощування системи збереження.

Для вирішення завдань, що стоять перед Процесинговим центром Банку, а саме обробки транзакцій і аналізу, на першому етапі реалізації проекту було поставлено 4 сервери System p5 550q Express. Це масштабовані сервера третього покоління для баз даних і додатків з підтримкою до 8 процесорів. У IBM System p5 550q Express використовується чотирьохпроцесорний модуль IBM Quad – Core Module (QCM) POWER5+ 1,5 ГГц, система має прекрасне співвідношення ціна/продуктивність і виняткові характеристики RAS (надійність, готовність, обслуговуваність), а також підтримує технологію віртуалізації.

Другий етап. Модернізація сервера зберігання даних Lightning 9980 V.

У зв’язку з постійним розвитком банківської інфраструктури і щорічним зростанням кількості банкоматів на 30-40%, в 2006 році об’єм кеш-пам’яті для роботи був збільшений з 64 до 128 ГБ, що дозволило збільшити корисний об’єм даних для роботи на 10 ТБ.

Третій етап. Модернізація Центру обробки даних Процесингового центру банку і впровадження стрічкової бібліотеки.

У 2007 році модернізація системи була забезпечена за рахунок постачання 2-х серверів середнього класу IBM System p5 570. Віртуалізація і функція Capacity on Demand (CoD) дозволяють серверу краще реагувати на зміни навантаження. Ця система ідеально підходить для консолідації серверів, обслуговування баз даних і додатків, електронної комерції, серверів рівня департаменту або навіть регіону. Стрічкова бібліотека IBM System Storage TS3100 Tape Library, що задіяна в рішенні, комплектується одним приводом LTO 4, який може мати інтерфейс LVD SCSI, інтерфейс Fibre Channel 4 Гбіт/с або новий двопортовий інтерфейс SAS 3 Гбіт/с.

Рішення

Модернізація IТ-інфраструктури

Результати проекту

Впровадження такого комплексного рішення підвищило у декілька разів продуктивність системи обробки електронних карток ПАО КБ «Приватбанк» в порівнянні з дисковими підсистемами, які використовувалися раніше.