Замовник
ПУМБWeb-site:
Про замовника
Публічне Акціонерне Товариство «Перший Український Міжнародний Банк» входить в десятку найбільших банків України. Діяльність банку зосереджена на комерційних, роздрібних і інвестиційно-банківських операціях. Всеукраїнська регіональна мережа ПУМБ налічує 160 точок продажів, банк обслуговує 1500000 приватних і більше 20 000 корпоративних клієнтів. ПУМБ є учасником об’єднаної банкоматної мережі «Радіус», яка разом з банками-партнерами нараховує 4000 банкоматів по всій території України. ПУМБ входить в найбільшу фінансово-промислову групу України -System Capital Management.
Завдання проекту
Поставка і модернізація систем зберігання даних для ПАТ ПУМБ.
Збільшення продуктивності СЗД, виправлення помилок в поточній системі, зниження вартості використання систем зберігання даних, оптимізація простору ЦОД і забезпечення безвідмовної роботи системи обслуговування клієнтів банку в режимі 24/7.
Проблеми і передумови проекту
Відсутність єдиної концепції розвитку ІТ-інфраструктури, наявність розрізнених системи (уніфікована, горизонтально масштабована система зберігання даних NetApp FAS8080, дискова СГД IBM System Storage DS8800 для бізнес-додатків, СГД IBM DS5000 для транзакційних додатків), що вимагають великої пропускної здатності, призвело до того, що замовник зіткнувся з такими проблемами, як:
- Складність управління парком розрізненого устаткування.
- Надлишкова маса застарілого обладнання
- Недостатня продуктивність наявних систем
- Необхідність у продовженні сервісного супроводу застарілих СЗД
- Неоптимальний використання доступного простору в ЦОД
- Відсутність балансування продуктивності на рівні систем зберігання даних між основною і резервною майданчиками
- Обмеження по доступному електроспоживанню
Робота зі створення централізованої СГД для ПАТ «ПУМБ» була неможлива без занурення в IТ-середовище Замовника. Цей процес проходив в кілька стадій: вивчення потреб, аудит наявної інфраструктури, підбір обладнання відповідають бізнес-завдань замовника, аналіз сумісності нового обладнання наявними системами банку. Уже на початкових етапах роботи над проектом стала явною відсутність концепції розвитку системи зберігання даних, що призводить до неможливості моніторингу критично важливих додатків. А вимоги бізнесу замовника диктували особливі параметри для майбутньої ІТ-інфраструктури: найбільш критичні бізнес-додатки повинні працювати бездоганно.
Критерії вибору системи
В ході підготовки рішення для оптимізації продуктивності систем зберігання даних для АБС розглядалися NetApp AFF8040, NetApp EF560, EMC Unity 400, EMC VMAX 100k, IBM AllFlash 900, IBM Storwize V7000. Для сумісності нового обладнання з наявними системами банку та їх версіями віддано перевагу двом гібридним СГД EMC VMAX 100k для основної та резервної майданчиків.
рім необхідної високої продуктивності і надійності, запропонована СЗД EMC VMAX 100k допускає використання менш дорогих SAS дисків для зберігання «холодних» даних в поєднанні з SSD дисками для зберігання «гарячих» даних.
При цьому можливе створення «розтягнутого» між двома ЦОД кластера, використовуючи мінімальну кількість оптичних каналів. Що дозволить банку скоротити час простою систем до нуля в разі аварії на одному з ЦОД.
Рішення
Модернізація IТ-інфраструктуриПереваги рішення
Впровадження нової системи дозволило скоротити вартість як за 1 IOPS і 1ТБ для критично важливих сервісів, так і зменшити вартість за 1TB «теплого» і «холодного» рівнів даних, зберігши при цьому необхідний рівень продуктивності.
Фіксована вартість розширення як гарячого, так і холодного рівнів даних дозволяє в найкоротші терміни спрогнозувати вартість необхідного розширення при впровадженні нового сервісу. Використання технології SRDF Metro економить кошти банку шляхом створення Active / Active системи зберігання даних, територіально рознесених між собою. Технологія Protect Point скорочує до мінімуму час відновлення даних з резервної копії, що знаходиться на VTL EMC DataDomain, збільшуючи при цьому термін служби «гарячого» рівня зберігання.
При необхідності кожна з систем може бути збільшена до 1440 дисків з необхідним, при цьому, кількістю Host портів, кеш пам’яттю і контролерами СЗД.
Результати проекту
Результатом першого етапу стало технічне завдання на поставку та впровадження катастрофостійкі рішення на базі СЗД EMC, міграція даних в найкоротші терміни і без впливу на критичні сервіси банку, створення прозорої системи розрахунків вартості збільшення дискового обсягу даних.
А також:
- Скорочення часу на закриття операційного банківського дня
- Забезпечення катастрофоуствойчівості основних додатків і сервісів банку
- Скорочення вартості зберігання даних за рахунок розподілу даних між рівнями
- Скорочення займаного в ЦОД місця
- Скорочення електроспоживання обладнання в ЦОД
- Збільшення продуктивності за рахунок модернізації систем банку.
Етап другий. Модернізація системи
Після поставки в 2016 році All Flash СГД для автоматизованої банківської системи, другим етапом проекту в 2017 році стала модернізація системи зберігання, спрямована на підвищення найбільш проблемних її характеристик – обсягу, швидкодії, відмовостійкості. Була проведена міграція даних із застарілих СГД на нові СГД EMC.
Третій етап. Впровадження. Проведена установка, підключення та налаштування обладнання в резервному і основному ЦОД і здійснена швидка міграція даних без втрати критично важливих сервісів банку. Протестована працездатність систем.
За підсумками реалізації комплексного проекту для ПАТ «ПУМБ» з постачання і модернізації систем зберігання даних були виконані всі поставлені завдання проекту та досягнуті наступні результати:
- Істотно підвищилася відмовостійкість системи
- Збільшаться швидкість і продуктивність систем
- Оптимізовано місце в ЦОД
- Скоротилося електроспоживання обладнання в ЦОД.
Таким чином, з одного боку, можна найбільш повно використовувати ресурс наявної інфраструктури, з іншого – забезпечити потрібну продуктивність сховища даних для реалізації необхідних бізнесу ІТ-сервісів.