Замовник

Родовід Банк
Web-site: www.rodovidbank.com

Завдання проекту

Згідно з проектом Банку було потрібне дуже істотне доопрацювання обчислювальної інфраструктури і СЗД. За роки роботи в його серверних приміщеннях скупчилося немало різноманітної техніки, яка потребувала модернізації. А головне, усі основні ресурси знаходилися в одному місці, і у разі аварії головного обчислювального центру робота Банку була б паралізована.

Новий комплекс повинен був стати не лише виключно надійним і продуктивним (для підтримки функціонування діючих додатків), але і значною мірою масштабованим.

Однією з головних вимог, які виставив замовник, була можливість повного відновлення працездатності ОЦ в період від декількох хвилин до декількох годин (що і було реалізовано). Крім того, комплекс повинен був забезпечувати безперервну роботу автоматизованої Банківської системи Scrooge.

Критерії вибору системи

В результаті тісної співпраці інтегратора і замовника, Банк «Родовід» отримав у своє розпорядження сучасний катастрофостійкий комплекс на базі двох територіально віддалених обчислювальних центрів. Для забезпечення максимального збереження критично важливої інформації комплекс був побудований на основі розподіленої мережі збереження даних (Distributed Storage Area Network, DSAN). Крім того, жоден з двох майданчиків не мав єдиної точки відмови – усі важливі підсистеми були продубльовані.

Апаратною основою для DSAN стали два дискові масиви IBM System Storage DS4700 M72 і 20-портові комутатори Fibre Channel виробництва компанії Brocade, розташовані в основному і резервному центрах. Крім того, до кожної СЗД були підключені по три додаткові модулі розширення дискового простору EXP810.

Взаємодія між майданчиками здійснювалася за технологією розподіленої мережі SAN (Distributed Storage Area Network). Крім того, для реалізації управління життєвим циклом інформації (Information Lifecycle Management, ILM) були використані стрічкові бібліотеки IBM TotalStorage 3573.

Для підвищення ефективності використання як обчислювальних ресурсів, так і площі обчислювальних центрів Банку усі додатки (окрім АБС Scrooge) були перекладені на серверні платформи IBM BladeCenter H. Особливість BladeCenter H – в можливості підтримки одночасної роботи “лез” на базі різних процесорів (Intel Xeon, AMD Opteron і IBM POWER).

Загальна архітектура ОЦ мала змогу швидкого нарощувати ресурси за рахунок додавання нових серверних шасі і систем збереження даних, що дозволило Замовникові не мати проблем з масштабуванням, як мінімум, впродовж найближчих декількох років.

Для роботи автоматизованої Банківської системи були встановлені два окремі чотирьохпроцесорні сервери – IBM System x3850 (на базі 4-ядерних процесорів Intel Xeon), кожен з яких містив по 18 Гб оперативної пам’яті. Обидві системи були об’єднані у відмовостійкий кластер і територіально знаходилися на одному майданчику.

 

Рішення

Базова інфраструктура

Результати проекту

«Родовід Банк» отримав продуктивний і масштабований обчислювальний комплекс, що має до того ж найвищу міру надійності. Крім того, оптимізація ОЦ дозволила вивільнити додаткові людські ресурси і забезпечити захист інвестицій, вкладених в розвиток ІТ.